Práčovňa Liptovský Mikuláš

Aká bielizeň?

Práčovňa v Liptovskom Mikuláši Lipra perie všetky typy textilií, ktorým je určený spôsob ich ošetrovania, pranie vo vodnom kúpeli – akúkoľvek posteľnú, kúpeľnú a reštauračnú bielizeň, vrátane tvarovej bielizne – odevov, zvrškov, osobnej bielizne, pracovných odevov, oblečenia lekárov, kuchárov, froté atď. Žehlíme strojovo a ručne, aj Vami opratú bielizeň


Ako prebieha pranie bielizne?

Skladba technológie umožňuje našej práčovni spracovať každú zákazku samostatne, podľa požiadaviek zákazníka. Pre daný typ znečistenia a typ textílie sa selekuje spektrum najvhodnejších pracích produktov a optimálny prací postup. Bielizeň perieme v samostatných priemyselných bubnových práčkach. Pracie prostriedky sú velmi kvalitné a presne dávkované do pracích kúpeľov. Pri voľbe programov vždy prihliadame k charakteru bielizne, stupňu jej znečistenia a materiálovému zloženiu. Splnenie všetkých hygienických noriem je samozrejmosťou.

dosahujeme maximálny prací účinok pri minimalizácii nežiadúcich účinkov, ako sú inkrustácia (zavápnenie) a poškodenie vlákien vznikajúcich napr. používaním tvrdej vody, predávkovaním pracích a detašovacích prostriedkov, atď.
škrobenie a aviváž bielizne vykonávame podľa odporúčaní výrobcu a priania zákazníka

Čo sa deje ďalej?

Bielizeň je predsušená v priemyselných sušičkách. Rovná bielizeň sa žehlí na strojových žehličoch, tvarová je žehlená ručne. V expedícii prebieha kontrola bielizne, jej evidencia, krajčírske opravy na požiadanie, balenie a príprava na rozvoz alebo výdaj. Je roztriedená podľa sortimentu a zabalená do mikroténu. To všetko s maximálnou starostlivosťou!

Naša práčovňa zabezpečuje odvoz a dovoz bielizne
preprava bielizne a odevov do jednotlivých zariadení je vykonávaná dodávkovými automobilmi v mobilných prepravných košoch